Až se budu rozhodovat, která propagace "léčivého" přípravku se mi zdála nejodpornější, web o Varuminu bude horkým kandidátem na hlavní cenu. Tenhle přípravek totiž pomáhá léčit rakovinu...


Přírodní terapie...fuck you...je úspěšný i při terapii rakoviny v každé formě...double fuck you. Krásný slogan "S přípravkem Varumin můžete získat všechno a neztratíte nic" bych nahradil za trefnější "S přípravkem Varumin získáte starou belu a ztratíte pěkný balík peněz."Varumin má mnoho certifikátů a klinických testů. Klinické studie jsem pročetl a zřejmě je psaly děti v mateřské školce. Certifikáty jsou boží, bohužel řada z nich je v azbuce...Nám nejbližší je tento certifikát od Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky, písmo je ale tak maličké, že to nejde přečíst, naštěstí to web umožňuje zvětšit. Certifikát od podobného úřadu vypadá důvěryhodně, tak se podíváme, co se v něm píše:Strana první. Aha...tak ten certifikát, kterým se Varumin ohání, jen říká, že Varumin smí na slovenský trh jakožto výživový doplněk, nikoliv lék. Podíváme se na druhou stranu dokumentu.Ou, a zveřejněním tohohle se Varumin střelil do hlavy vlastní legálně drženou zbraní. Tak co? Myslíte, že Varumin dodržuje ono červeně označené upozornění: "Označování, prezentace a reklama nesmí přisuzovat výživovým doplňkům schopnost prevence a léčby lidských chorob anebo se na takové schopnosti odvolávat"? Ta tvrzení na webu toto jasně porušují. A jak bychom označili lidi, kteří si na podporu svého výrobku zveřejní text, který je usvědčuje ze lži?Tady jen perlička - co dokazuje, že Varumin funguje? Funfuje proto, že někde v Makedonii udělali nějakou pofiderní studii, a pak proto že Varumin je dodáván téměř do všech zemí na světě a používá ho hodně lékařů. Tato věta nemá logiku, zmíněná fakta funkčnost nijak neprokazují.Pokud na daném webu klinkete na nákup, hodí vás to na tyto stránky. A teď vidíte, kolik ta legrace stojí. Představa, že nějaký chudák s generalizovaným tumorem slinivky si koupí 6 balení za 15000 Kč v naději, že se třeba uzdraví, se mi chce bez nadsázky zvracet.


Verdikt: Web u doplňku stravy Varumin jasně říká, že tento produkt léčí rakovinu a tím se dopouští lživého a hrubě nemorálního jednání.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů