Mámo, babičku bolí pořád ty klouby, tak co kdybysme jí koupili k Vánocům tendle Movenol, co sem našel na netu? Nu, při pohledu na propagující web bych to nedoporučoval a níže si povíme proč.


Profesor Ondřej Burkot je vědec. Lékař to není, nemáme ho v seznamu lékařů na ČLK. Ale je nominován na Nobelovu cenu, takže určitě ví, o čem mluví. Sice se nikde na internetu nedá vyhledat on ani jeho práce, ale zřejmě byl nominován tajně (tzv. gerillový kandidát na Nobelovu cenu)...


...na tomto webu jde ovšem o profesora, který se jmenuje Piermario Bonifazi a taky byl nominován na nomina al Premio Nobel. Taky máte dojem, že někde se právě rozsvítilo červené světélko s nápisem "Achtung, sajrajt"? Místo Nobelovky by se hodila nominace na cenu za Schweinerei, ale to je asi tak všechno.


Sliby jsou dobré, hlavní jsou 100% výsledky bez rizika. A hlavně je to přírodní! Ty felčaři, co vám říkají složité a ošklivé věci (chronické obtíže, jen částečné zlepšení, dlouhodobá komplexní terapie) jsou nuly. My tady máme zázrak na počkání a skoro zadarmo.


Další hromady pindů a vpravo spokojený zákazník. Ořízl jsem to bohužel poněkud nahoře, ale je to prý Zita Potocká, 67 let, Kralupy.Tak ona je vlastně paní Zita jen obrázek z fotobanky "Elderly woman with a book in a library", taky si pan Zitu můžete koupit.No a perlička na závěr, drobným písmem na konci webu je napsáno, že "Majitel stránek zároveň poukazuje na to, že veškerá podobnost s reálnými postavami je čistě náhodná a nebyla použita účelně". Uf, to se mi ulevilo, že profesor Burkot, paní Zita a další neexistující lidi, co spokojeně (ne)žerou Mevenol, nebyly použiti za účelem jeho prodeje.


Verdikt: Web propagující Movenol nese jasné známky podvodného jednání a není jich zrovna málo.A tohle už je spíše takové Post Scriptum. Když z podobných pofiderních stránek odcházíte, tak vás začnou podobným způsobem nabádat, abyste se ještě chvíli zdrželi. Tolik vám a vaší peněžence chějí pomoci... Tak co, koupíte to babičce na ty její klouby?

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů