A máme tu další preparát, kterým si perfektně poléčíme kardiovaskulární systém - Heart Tonic. Přichystejme si pytlíky na zvracení a podívejme se na jeho propagaci.Na krabičce není rozlišitelné, že jde o doplněk stravy, někde to tam asi bude, ale přečíst se to nedá. Jinak ten slogan, že preparát snižuje riziko infarktu a mrtvice na nulu, to je blbost, to nedokážou ani opravdové léky. Snížit riziko mrtvice na nulu u vás může např. kamion, který vás rozmázne na přechodu pro chodce, ale ne nějaká léčivá tabletka.

Pod tím je klasický trik. Seberete několik obecných a častých příznaků a uděláte takový medicínský pseudokvíz. Pokud máte alespoň jeden z příznaků, který má občas úplně každý, je to hypertenze! Jo, jasně.


Naštěstí nám dochtor z internetu poradí, že nemá smysl se léčit něčím, co jste si našli na internetu a místo toho si na internetu najít a koupit Heart Tonic, protože bioflavonoid z modřínu. Nemá to stejně jako zbytek jeho textu žádnou logiku, ale to je jedno. Doktor je z fotobanky, titul "kandidát lékařských věd" je naprostá pitomost.


Paní Táňa se léčila v jakémsi Bělokurichu (???). Paní Lydie taky říká úplné pitomosti, ale to není to zásadní...


...na jiném webu se jmenuje Linda a její doktor, "chytrá žena", jí v úplně stejné situaci napsala konkureční superlék ReCardio, kterému jsem také věnoval krátký textík. Může nás alespoň hřát na srdíčku, že Linda-Lydie je díky těm sajrajtům úplně zdravá fiktivní žena.


Verdikt: Web propagující Heart Tonic nese jasné známky podvodného jednání.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů