Psychologie (ZS i LS)

Psychologie je 2semestrový předmět dělaný formou přednášek (byl jsem jen na té první) a seminářů. Na seminářích se dělá a zadává spousta blbůstek (hraní her, psaní pár bezduchých prací), mě v drtivé většině přišly úplně zbytečné, snad vás několik posledních z nich trochu připraví na jednání s pacientem. U vyučujících záleží, koho budete mít. My měli as. Hanušovou a ta byla úplně v pohodě. Naproti tomu as. Hájek to žral naprosto neskutečně a kde chtěla naše as. práci na 10 vět, tam as. Hájek vyžadoval několik stránek.

 

Na konci každého semestru se píše test. Nevyplněné otázky, z nichž se testy vytváří, si můžete stáhnout ze stránek ústavu, vyplněné jsou vynesené a kolují mezi studenty. Já osobně jsem našel na počítači jen vyplněné testy pro zimní semestr. Testy asistenti moc neprožívají - všichni vědí, že jsou vynesené, ale kdyby se musely řešit i testy z psychologie, bylo by to na fakultě už vážně k nesnesení.

S některými asistenty si prý lze domluvit něco jako intenzivní kurz psychologie, kdy intenzivně projedete většinu hodin psychologie během několika týdnů a pak už na ni nemusíte chodit. Bude-li něco takového u vás možné, tak to doporučuju. Čas, který si tím uspoříte, se bude hodit na patologii.

Na základě prezence a splněných testů dostanete zápočet. Psychologie pokračuje ve 4. ročníku 1 týdenní stáží, která je pak zakončena zkouškou.

 

Verdikt: Proč je tenhle předmět 2semestrový opravdu nechápu, žádný velký význam nemá a těmi testy vám přece bude ubírat čas vhodný ke studiu významnějších předmětů.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů