Integrovaný blok mikrobiologie - patologie (ZS)

Pod tímto tajuplným dlouhým názvem se skrývá 1týdenní odpolední blok přednášek, který zaštiťují ústavy patologie a mikrobiologie. Moc už si na něj nepamatuju, ale za nás byl v zimním semestru v posluchárně Purkyňova ústavu a každý den šlo o za sebou jdoucí přednášky z mikrobiologie, patologie a kliniky na určitý orgánový systém. Nebylo to špatné, já si nejvíc vybavuju přednášku as. Stříteského na nekrózy jater, která se minimálně na zkoušku z patologie docela hodila. Nezapomenutelná pro mě byla i přednáška na infekce CNS pana doc. Součka, který tam opět neúmyslně zaperlil na účet jedné kolegyně.

Účast je povinná, ale fakt nevím, jakým způsobem by tam v přeplněné přednáškové síni dělali prezenci (za nás ji snad ani nedělali). Kdy a jak jsme dostali zápočet si už přesně nepamatuju, myslím že se nějak posílaly indexy poslední přednáškový den.

 

Co mj. píší k tomuto předmětu na stránkách ústavu mikrobiologie:

---Metody výuky

Pětidenní přednáškový blok se systémovým přístupem k infekčním onemocněním. Mezioborová spolupráce: přednášky mikrobiologa (patogeny působící onemocnění systému), patologa (patomorfologické změny v systému v důsledku působení mikroba) a klinika (symptomy, klinická diagnóza, léčba).

---Požadavky ke kontrole studia

Je kontrolována presence na celotýdenním bloku. Po jeho absolvování je udělován zápočet.

 

Verdikt: Je to takové krátké zpestření toho šedivého zimního semestru.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů