Nefrologie

Staze z nefrologie trvaji 2 tydny. Jeden tyden probiha vyuka na Klinice nefrologie ve stare dobre VFN, dalsi tyden se to strida- 2 dny na Strahove, 1 den v UVN, 1 den v IKEMu a nakonec zpatky ve VFN. Ve VFN zacina vyuka v 8:15, jinde v 8:30. Presne misto vyuky na Strahove, UVN a v IKEMu tu nebudu rozepisovat, je dostatecne dobre popsano na vyse uvedenych strankach kliniky.

 

Kazdy den je seminar, pak se vetsinou chodi na jednotliva oddeleni - uvidite dialyzacni pristroje, JIPku, pacienty, udelate anamnezu, vysetrite, proberete to s vyucujicimi, proste klasika. Za vyuku byl za nas zodpovedny pan profesor Merta, ktery byl dost hodny. Ted to pry ale dela doc. Certikova-Chabova, ktera pry az tak vstricna neni. Doc. Čertíková ráda dává studentům na stážích výsledky z laboratoře a ptá se,co by to mohlo být za diagnózu....zejména často dává obraz myelomové ledviny a přesně toto chce slyšet. Obecnější odpověď "myelom" je považována za nepřesnou a chybnou.

Plášť a přezůvky: Jsou povinné každý den stáže. Každý student ve VFN má skříňku, která funguje na mince.Zápočet: Zápočet je za účast, ale studenti, co byli na Erasmu, prý musí k získání zápočtu psát nějaký speciální test.

 

Absence: Oficiálně je jedna.

 

Verdikt: Dobry predmet se zajimavou naplni, teda az na ty za...ny glomerulonefritidy :-). Chybet na nem tu a tam lze, coz ale tak docela nedoporucuju, protoze behem prednasek se probere dost temat zkouskovych otazek.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů