Trocha byrokracie na závěr

Je několik věcí, které je záhodno v 6. ročníku vědět a včas udělat, pokud nechcete být na jeho konci nepříjemně překvapeni.

 

1. Chcete-li jít v létě na promoci, musíte pro to udělat pár věcí. Někdy koncem letního semestru (květen, červen) byste měli zajít na studijní oddělení za vaší paní referentkou a nahlásit se u ní. Vzhledem k tomu, že termínů v létě je jen několik (klasicky několik dní po sobě koncem července) a rychle se zaplňují to doporučuji nepodcenit. Ideální je, když se váš kruh domluví, sepíše seznam zájemců o promoci a pro tento seznam lidí si nějaký termín zamluví. Přihlásit se u paní referentky může samozřejmě i každý individuálně na jakýkoliv termín, kde je volné místo.

 

2. Stáhněte a vytiskněte si ze stránek 1. LF (nebo si osobně vyzvedněte na studijním oddělení) výstupní list absolventa. Stáhnout si ho jen tak pro informaci můžete i zde, ale je to jen na ukázku – tento soubor v pdf je psaný jen na školní rok 2008/2009. Já osobně pdf upravovat neumím, ale jistě na to nějaký počítačový program existuje. Není potřeba si s tím ale dělat zbytečné starosti, na stránkách fakulty budou výstupní list stejně každoročně aktualizovat.

 

3. U vašeho praktického lékaře musíte podstoupit tzv. výstupní lékařskou prohlídku. Nikde není řečeno, co tato prohlídka zahrnuje – hlavní je, že vám praktický lékař musí dát razítko do kolonky ve výstupním listu.

 

4. Po vrácení všech knih do fakultní knihovny tam musíte zajít a požádat je o razítko do výstupního listu, které potvrzuje, že už nemáte žádné půjčené knihy, ani dluhy vůči knihovně.

 

5. Co nejdříve (nejlépe druhý den) po poslední státnici zajděte na studijní oddělení s indexem, vyplněným výstupním listem a s průkazem studenta. Máte-li vše výše uvedené v pořádku, odevzdáte průkaz studenta (máte-li ISIC, který je stále platný, tak musíte odevzdat jen kupony a průkaz si necháte) a index (na promoci vám ho vrátí). Paní referentka s vámi pak definitivně dohodne termín vaší promoce, který jste u ní ideálně nahlásili již dříve. Na daný termín pak zdarma dostanete dvě místenky na přední místa v Karolinu (pro rodiče / partnera / partnerku) – konkrétní místa si můžete vybrat, ale platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Kdo přijde pozdě, tak musí vzít zavděk tím, co zbyde.

Abych jen vyvrátil mýtus, který se mezi studenty traduje – za promoci se nijak neplatí, promoce je zadarmo.

 

Nakonec dostanete 3 kopie oficiálního potvrzení, že jste 1. LF skutečně ukončili a poprvé na nich uvidíte vaše jméno s titulem MUDr. A to je vše, přátelé.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů