Dermatovenerologie

Dermatovenerologie je trochu problém. Jedná se o 2týdenní stáž, která je zakončena zkouškovým testem a ústní zkouškou. Probíhá ve VFN, na ambulancích na poliklinice a jeden den se jde na venerologii (od malých Albertovských schodů napravo). Stáže jsou zajímavé, zejména na stáži na venerologii potkáte mnoho hezkých slečen volnějších mravů (řekněme herečky v jistých snímcích a tak podobně :-) ), které chodí na pravidelné kontroly. Na učení kromě standartní učebnice doporučuji i nějaký atlas. Když vidíte obrázky, lépe se to pamatuje.

Zkouška: Samotná zkouška je trochu problém, zejm. zkouškový test. Je to docela těžký test dělaný mlutiple-choice a limit je 16 bodů z 20 - velmi nepříjemná věc. Povedlo se mi nicméně sehnat nějaké vypracované otázky a vynesené testy, tak snad vám to pomůže. Kromě testu a ústní zkoušky (2 otázky z dermatologie a 1 z venerologie) existuje i praktická část zkoušky, kdy je třeba poznat na fotce kožní onemocnění (ale to se prý většinou nehrotí, nemusíte říct diagnózu, ale aspoň to správně popsat do detailu co vidíme, dg je většinou napsaná z druhé strany fotky).
 

Po: prof. Štork: Říká se o něm, že je to druhý Stříteský, máte chuť to prubnout? Udělejte to a pak mi schválně napište, jak jste dopadli. Já vám to nedoporučuju.

Út: MUDr. Jirásková: Je vcelku dobrá a usměvavá, ale nenapsaný test nemusí odpustit, vcelku dobrá zkoušející. V úterý jsem šel já. Z 5 lidí 2 nenapsali test, zbytek udělal ústní část bez problému.

St: MUDr. Skořepová nebo MUDr. Kuklová: Myslím, že jsou v pohodě. Doktorka Skořepová se specializuje na mykózy.

Čt: doc. Pánková: Na stážích byla taková odměřená, ale na zkoušce je prý hodná. dokáže odpustit i ne úplně dobře napsaný test, když to na ústní umíte. Nepokoušejte se u ní moc opisovat, nemá ráda podvádění. Myslím, že čtvrtek je vhodná volba.

Pá: Nezkouší sePozn: Aktualizace 2016: Zkouší i dr. Kodet, který je prý docela fajn (když nemá špatnou náladu :) ).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů