Imunologie (LS)

 

Aktualizace 2022 od M.S.

K tomuto předmětu vlastně není až tak moc co říct, probíhá v letním semestru 2. ročníku ve formě nepovinných přednášek, které jsou jednou za 14 dní, celkem jich je za semestr 7, obsahově se týkají struktury imunitního systému, funkcí, přirozené a adaptivní imunity, a tak podobně. Nechodil jsem na ně, nemůžu posoudit.

Zápočet je ve formě testu, který se píše na počítačích na Ústavu vědeckých informací (tam, kde je knihovna). Má 40 otázek, přibližně půlka je single-choice, půlka multiple-choice, je na něj půl hodiny a je dost těžký. Navíc je klasifikovaný, takže se za něj píše známka do Sisu. Pro splnění je potřeba 67 %, a co vím, tak ho udělali na mém termínu skoro všichni, i když dost těsně.

 

Můj původní text (psáno cca 2007)

Imunologie probíhá v letním semestru 2. ročníku a je dělaná formou nepovinných přednášek, které jsou jednou za 14 dnů. Předmět je na konci 2, ročníku zakončen (prý jednoduchým) zápočtovým testem, na nějž se stačí učit z Kontrolních otázek z imunologie.

 

Verdikt: Imunologii jsme dost podceňovali a byla to trochu škoda, protože zběžné pochopení imunitních mechanismů má cosi do sebe.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů