No-Prostal je volně prodejný doplněk stravy, který obsahuje jako účinné sloučeniny extrakt z palmy trpasličí a vitamin E.

Princip: Extrakt z bobulí rostliny známé jako palma trpasličí neboli serenoa plazivá (Serenoa repens) obsahuje řadu přírodních rostlinných sloučenin (mastné kyseliny, fytosteroly, apod.), u nichž je popisován efekt na tkáň prostaty způsobující zmenšení objemu prostatické tkáně a uvolnění močové trubice. Vitamin E má podpůrný efekt díky jeho působení proti oxidačnímu stresu.


Využití: No-Prostal je výrobcem doporučován mužům se zvětšenou prostatou a jejími projevy jako je časté noční močení, přerušovaný proud moči a pocit nedokonalého vymočení. Kromě užívání doplňků stravy je v takovém případě nicméně vhodná i návštěva urologa.


Podávání: No-Prostal se vyrábí v podobě tobolek a obvyklá dávka pro dospělého muže je 1 tobolka denně. Přípravek by neměly užívat děti, těhotné a kojící ženy.


Nevýhody: No-Prostal má jen minimum vedlejších účinků, které jsou navíc prakticky vždy nezávažné. Někteří uživatelé mohou mít po požití přípravku trávicí obtíže a vyloučit nelze ani vznik alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů