Imunor je zajímavý preparát, který se podává pacientům s určitými poruchami imunitního systému. Účinnou složkou je speciálně filtrovaný výtažek z bílých krvinek vepřů.
 
Princip: Výše zmíněný výtažek obsahuje celou řadu aktivních sloučenin, které pomáhají stimulovat imunitní systém pacienta k vyšší aktivitě.
 
 
Využití: Imunor je užíván u některých poruch imunity, zejména při narušené buněčné imunitě (zhoršení funkce bílých krvinek). Může jít o zhoršení imunity při opakovaných infekcích, po složitých a komplikovaných operačních zákrocích, při podávání chemoterapie během terapie nádorů, opakované infekce herpesviry (klasický opar, pásový opar) a další.
 
 
Podávání: Imunor je dosti specifický léčivý přípravek, který se nesmí podávat bez přesného doporučení lékaře, který se v této problematice vyzná (obvykle imunolog). Imunor má podobu bílé hmoty, která je v uzavřené lahvičce. Po otevření se lahvička naplní malým množstvím vody a obsah se vypije. Běžná dávka pro dospělého člověka je 4-6 lahviček v týdenních intervalech.
 
 
Nevýhody: Imunor může po podání vyvolat trávicí obtíže (nechutenství, nevolnost, zvracení) a vyloučit nelze ani vznik alergické reakce. Někteří uživatele popisovali při terapii zvýšenou únavou, ospalost a nadměrné pocení.
 


Pomohl vám můj web? Zvažte jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  kontakt: jiri.stefanek@seznam.cz
  zdroje: základní zdroje textů