Prostakan Mono patří mezi léky na zvětšenou prostatu. Jedná se o fytofarmakum (tj. přírodní léčivo získané z rostlin), jehož účinnou složkou je extrakt plodů trpasličí palmy (Serenoa repens).

Existuje i forma léku známá jako Prostakan Forte, u níž se kombinuje extrakt plodů palmy trpasličí s extraktem z kořene kopřivy dvoudomé.

 

Princip: Extrakt z palmy trpasličí má protizánětlivý efekt a brání otokům tkání, svým účinkem má zklidňovat a zmenšovat tkáň prostaty. Extrakt z kořene kopřivy má výše zmíněné účinky posilovat.

 

Využití: Prostakan Mono se užívá v případech zvětšení prostaty, které působí obtíže. Hlavním cílem je zmenšit objem tkáně prostaty, tím zlepšit kvalitu močení a zabránit poruše odtoku moči vlivem útlaku močové trubice prostatou.

 

Podávání: Prostakan Mono se vyrábí ve formě tobolek o síle 160 miligramů a běžná dávka u dospělého muže je jedna tobolka denně. Dávkování Prostakan Forte je obdobné. Efekt je popisován asi po 1 měsíci pravidelného užívání.

 

Nevýhody: Nežádoucí účinky jsou spíše vzácné a nezávažné, asi nejčastěji si uživatelé stěžují na neurčité žaludeční obtíže.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů