Pocit přerušovaného močení s dočasným opakovaným vymizením proudu moči obvykle souvisí s onemocněními močových cest a jejich komplikacemi.

 
Příčiny
 
1. Infekce močových cest – Infekce v močových cestách obvykle způsobují pálení a řezání při močení a přerušované proudění moči. Celkové příznaky jako je horečka mohou a nemusí být přítomny.
 
2. Zvětšení prostaty – U mužů vyššího věku se jedná o častou příčinu častého nočního močení, kdy proud moči je opakovaně přerušovaný kvůli zúžení močové trubice prostatickou tkání.

3. Rakovina prostaty – Mechanizmus je obdobný jako u prostého zvětšení prostaty, jde však samozřejmě o mnohonásobně závažnější stav, který musí být řešen urology ve spolupráci s onkology (je-li to možné).

4. Záněty prostaty – Infekční zánět prostatické tkáně (prostatitida) je výrazně nepříjemný stav s horečkou a prudkou bolestí, která se zhoršuje při močení. Proud moči bývá přerušovaný z důvodu útlaku močové trubice oteklou tkání prostaty.

5. Další příčiny zúžení močové trubice – Poměrně pochopitelně i ostatní méně časté příčiny zúžení močové trubice (nesouvisící s prostatou) mohou způsobit přerušení proudu moči. O jednotlivých chorobách si přečtěte v textu věnovaném zúžení močové trubice.


Zdroje
http://www.health-tutor.com
https://www.newyorkurologyspecialists.com

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů