Isochol je lék předepisovaný u některých onemocnění žlučových cest. Jedná se o preparát obsahující účinnou látku hymekromon.

 

Princip: Hymekromon má uvolňující účinek na hladkou svalovinu - tlumí její stahy (spazmolytický efekt). Kromě toho zlepšuje vylučování žluči z jater do střeva a zvyšuje regeneraci jaterních buněk.

 

Využití: Isochol je lék podávaný u příznaků onemocnění žlučových cest, jako je bolest břicha při žlučníkové kolice. Isochol může usnadnit odchod drobných žlučových kamenů ze žlučovodu a díky jeho pozitivnímu vlivu na odtok žluči a regeneraci jater jej lze podávat jako pomocný lék u stavů spojených s těmi poruchami odtoku žluči, kdy není přítomna jasná překážka odtoku.

 

Podávání: Isochol se vyrábí v podobě tablet o síle 400 miligramů. Lék je možné podávat jen dle doporučení předepisujícího lékaře, běžná dávka jsou tři tablety denně.

 

Nevýhody: Isochol má poměrně málo nežádoucích účinků. Poměrně často se objevují trávicí obtíže, jako jsou průjmy a u některých lidí mohou vzniknout i alergické reakce (svědění kůže, kopřivka).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů