Ferretab Comp je lék předepisovaný pacientům s chudokrevností a jeho účinnou složkou jsou sloučeniny železo a vitamin B9 (kyselina listová neboli folát).

Princip: Přípravek obsahuje železo, které může být dodáváno potřebným pacientům. Vitamin B9 pomáhá při tvorbě červených krvinek v kostní dřeni.


Využití: Preparát Ferretab Comp je určen pro pacienty s chudokrevností, která je způsobena nedostatkem železa, případně  nedostatkem kyseliny listové. Díky přítomnosti kyseliny listové může být preparát vhodný i pro chudokrevné těhotné ženy, kyselina listová je totiž důležitá pro vývoj nervového systému plodu.


Podávání: Ferretab Comp se vyrábí v podobě tobolek a běžná dávka u dospělých lidí je 1 tobolka denně. Přípravek by neměl být užíván bez doporučení lékaře.


Nevýhody: Ferretab Comp může podobně jako ostatní preparáty obsahující železo vyvolat trávicí obtíže (nechutenství, zácpu, bolesti břicha). Vstřebávání železa z preparátu může být snížené při současném užívání léků proti překyselení žaludku.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů