Ulunar Breezhaler je lék předepisovaný zejména plicními lékaři, patří mezi tzv. bronchodilatancia („léky na rozšíření průdušek“). Jeho účinnou látkou jsou sloučeniny indakaterol a glykopyrronium.
 
Princip: Indakaterol a glykopyrronium působí poněkud odlišným mechanizmem na hladkou svalovinu průdušek a uvolňují ji, čímž se průdušky rozšíří.
 
 
Využití: Ulunar Breezhaler má největší využití u plicních choroby známé jako CHOPN k udržovací léčbě. To znamená, že preparát se užívá dlouhodobě preventivně, aby se předešlo náhlému zhoršení CHOPN s dušností a kašlem. Při akutním zhoršení dáváme přednost spíše jiným preparátům.
 
 
Podávání: Ulunar Breezhaler by měl být podáván pouze dle přesného doporučení předepisujícího lékaře. Preparát se vyrábí v podobě tobolek, jejichž obsah (bílý prášek) se inhaluje pomocí speciálního inhalátoru. Běžná dávka pro dospělého člověka je inhalace jedné tobolky denně.
 
 
Nevýhody: Ulunar Breezhaler může vyvolat různé vedlejší účinky, u uživatelů byly popisovány častější infekce horních cest dýchacích, bolesti hlavy, bušení srdce, sucho v ústech, celková podrážděnost a poruchy spánku. U lidí se zeleným zákalem nelze vyloučit zhoršení obtíží.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů