Hylo-Comod (Hylo Comod) je volně prodejný preparát, který užívají lidé s očními onemocněními. Účinnou složkou je ochranný zvlhčující roztok obsahující hyaluronát sodný, sorbitol a citrátový pufr.
 
Princip: Tekutina s hyaluronátem po nakapání do oka vytvoří ochrannou vrstvu, která zvlhčuje rohovku a spojivku. Dostatečná vlhkost je nutná pro odstraňování nečistot a pro správnou regeneraci očních tkání.
 
 
Využití: Hylo-Comod je užíván v situacích, kdy nedostatečná tvorba slz nedokáže dostatečně zvlhčit oční tkáň. Indikace vlastně zahrnují většinu forem syndromu suchého oka a stavy po některých očních zákrocích.
 
 
Podávání: Hylo-Comod se vyrábí v podobě tekutiny k podání formou očních kapek. Obvyklá dávka je jedna kapka do postiženého oka kápnutá 3-5x denně. Lidé nosící oční čočky by se před aplikací přípravku měli nejprve poradit s odborníkem.
 
 
Nevýhody: Hylo-Comod obvykle nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky, i když nelze vyloučit vznik lokálního podráždění nebo alergické reakce (bolest, pálení, zarudnutí, svědění oka, pocit cizího tělesa v oku, apod.).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů