Fermalac Vaginal [fermalak vaginal] je volně prodejný přípravek, který může být užíván u gynekologických obtíží. Preparát obsahuje živé mléčné bakterie (zejména laktobacily).

 

Princip: Bakterie obsažené v přípravku tvoří základ zdravé poševní mikroflóry. Přítomnost těchto bakterií produkujících kyselinu mléčnou snižuje riziko přemnožení škodlivých bakterií, které způsobují infekce.

 

Využití: Fermalac Vaginal se používá k obnově poševní mikroflóry po vyléčených zánětech pochvy k prevenci jejich opakovaní. Může jít o infekce plísňové (kvasinkové infekce pochvy), bakteriální i prvokové (trichomoniáza).

 

Podávání: Fermalac Vaginal se vyrábí v podobě tobolek obsahujících bílý prášek. Tobolky se zavádí do pochvy a běžná dávka pro dospělou ženu je jedna tobolka denně zavedená do pochvy večer před usnutím.

 

Nevýhody: Fermalac Vaginal má jen minimum vedlejších účinků. Asi nejběžnější jsou projevy slizniční přecitlivělosti se zarudnutím sliznice a pálením a svěděním pochvy. Podobné projevy může mít i lokální slizniční alergická reakce.
 

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů