Urinal je volně prodejný doplněk stravy, který je oblíbený u lidí s onemocněními močových cest. Účinnou složkou preparátu je koncentrovaný extrakt z brusinek velkoplodých, výtažek ze zlatobýlu obecného a vitamin D.

Pozn.: Urinal obsahuje menší množství extraktu z brusinek než silnější Urinal Akut.

 

Princip: Brusinky velkoplodé obsahují celou řadu rostlinných složek, které při vylučování do moči mají efekt proti řadě mikroorganizmů, ulevují při akutních obtížích při infekci močových cest a snižují riziko jejich recidivy. Zlatobýl obecný má podpůrný efekt na močové cesty a vitamin D působí na imunitní systém.

 

Využití: Urinal je možné užívat při infekcích močových cest jako doplněk k antibiotikům a dostatečnému příjmu tekutin. Kromě toho je možné i dlouhodobé užívání přípravku jako prevence návratu infekce.

 

Podávání: Urinal se vyrábí v podobě tobolek. Vzhledem k nižšímu množství učinných složek se doporučují 3 tobolky denně (ve srovnání s 1 tabletou denně u preparátu Urinal Akut). Existuje i Urinal sirup, který se podává v dávce asi 15 mililitrů denně (cca 1 polévková lžíce sirupu).

 

Nevýhody: Urinal nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Podobně jako u všech ostatních léků a doplňků stravy nelze nicméně vyloučit vznik trávicích obtíží nebo alergickou reakci.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů