Secatoxin Forte [sekatoxin forte] je lék který někdy předepisují neurologové. Účinnou složkou je koderkogrin-mesylát.

 

Princip: Koderkogrin-mesylát je směs několika námelových alkaloidů. Sloučeniny působí na krevní cévy, které rozšiřuje (zlepšuje prokrvení mozku), a na neuromediátory v mozku. Neuromediátory jsou sloučeniny v centrálním nervovém systému, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami.

 

Využití: Secatoxin Forte je často předepisován u akutní migrény, kdy pomáhá tlumit bolesti hlavy. Kromě toho byl popisován efekt přípravku u některých případů motání hlavy, při hučení v uších a u Meniérovy nemoci.

 

Podávání: Secatoxin Forte se vyrábí v podobě roztoku k vnitřnímu užití, užívat by se měl pouze dle doporučení předepisujícího lékaře. Běžná dávka pro dospělého člověka je 15-20 kapek, které se polykají třikrát denně.

 

Nevýhody: Secatoxin Forte má nepříjemnou hořkou chuť a po požití může vyvolat trávicí obtíže s nechutenstvím, případně i se zvracením. Někteří lidé si po užití stěžují na neostré vidění a bolesti hlavy. Zejména při současném užívání léků na tlak může při užívání Secatoxinu Forte dojít k příliš silnému poklesu krevního tlaku se slabostí a kolapsy, nebo ke zpomalení srdeční činnosti (bradykardie).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů