Pharmaton Geriavit [farmaton geriavit] je velmi často užívaný a oblíbený volně prodejný doplněk stravy, který obsahuje velké množství látek.

 

Princip: Preparát obsahuje výtažek ženšenu, vitamin B1, B2, B3, B5, B6 a B12, vitamin D, vitamin A, vitamin C, rutosid, lecitin a řadu prvků (draslík, hořčík, měď, železo, zinek, fosfor, fluor a vápník). Tyto sloučeniny by měly stimulovat fyzickou i psychickou stránku pacienta, zmírňovat únavu a vyčerpanost a zvyšovat odolnost organizmu. Přítomné vitaminy jsou důležité pro řadu biochemických pochodů v organizmu, pro krvetvorbu a pro správnou funkci smyslů a nervů.

 

Využití: Pharmaton Geriavit je  výrobcem doporučován při příznacích celkové únavy, při pocitu fyzického a psychického vyčerpání, přepracování a při celkovém nedostatku řady vitaminů a minerálů. Preparát může být podáván i lidem, kteří potřebují zvýšený příjem vitaminů a minerálů při déletrvající léčbě některého chronického onemocnění.

 

Podávání: Pharmaton Geriavit se vyrábí v podobě želatinových tobolek a běžná dávka pro dospělého člověka je 1 tobolka denně.

 

Nevýhody: Pharmaton Geriavit má jen minimum vedlejších účinků, které jsou navíc prakticky vždy nezávažné. Někteří uživatelé mohou mít po požití preparátu trávicí obtíže a vyloučit nelze vznik alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů