Ophthalmo-Septonex (Ophthalmo Septonex) [oftalmo septonex] je volně prodejný přípravek určený k léčbě různých očních obtíží. Účinnou složkou preparátu je roztok obsahující malé množství kyseliny borité a karbethopendecinium-bromidu.

 

Princip: Účinné složky preparátu mají antiseptický efekt a účinkují proti řadě mikroorganizmů. Kromě toho preparát zvlhčuje oko a může zklidňovat zánět.

 

Využití: Ophthalmo-Septonex je užíván při některých nehnisavých infekčních onemocnění oka, jako jsou například infekční záněty rohovky a spojivek.

 

Podávání: Ophthalmo-Septonex se vyrábí v podobě čirých očních kapek. Běžná dávka pro dospělého člověka je u akutního zánětu 1 kapka do postiženého oka každé 2 hodiny a obvyklá doba léčby je 5-7 dnů. V nižších dávkách je možná i dlouhodobější léčba. Lidé nosící oční čočky by se o aplikaci přípravku měli nejprve poradit v lékárně, nebo přímo s očním lékařem.

 

Nevýhody: Ophthalmo-Septonex může způsobit lokální podráždění oka a-nebo alergickou reakci (svědění, pálení, bolest nebo zarudnutí oka).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů