Ocuvite Complete je volně prodejný přípravek, který je doporučován lidem s očními obtížemi. Hlavními účinnými složkami preparátu jsou omega-3 mastné kyseliny, zeaxanthin, lutein, vitamin E, vitamin C a zinek.

 

Princip: Lutein a zeaxanthin jsou karotenoidy, které tvoří důležitou součást sítnice oka. Vitaminy E a C jsou důležité pro správnou funkci pojivové tkáně a v boji proti oxidačnímu stresu. Zinek je stopový prvek, který má v organizmu celou řadu funkcí včetně předpokládaného vlivu na kvalitu zraku. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají zlepšovat hladinu cholesterolu a mají pomáhat v prevenci rozvoje aterosklerózy tepen.

 

Využití: Ocuvite Complete je výrobcem doporučován k dlouhodobé prevenci zhoršování zraku a k udržení ostřejšího vidění. Výhodný je preparát pro lidi trpící nedostatkem vitaminu C, vitaminu E, nebo zinku.

 

Podávání: Ocuvite Complete je vyráběn v podobě kapslí a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 1-2 kapsle denně.

 

Nevýhody: Při užívání preparátu Ocuvite Complete se většinou neobjevují žádné významné nežádoucí účinky, i když nelze po požití vyloučit vznik trávicích obtíží nebo alergické reakce na některou z obsažených sloučenin.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů