Lacidofil je přípravek patřící mezi probiotika, který je doporučovaný lidem s trávicími obtížemi. Účinnou složkou preparátu jsou živé mikroorganizmy patřící do skupiny laktobacilů.

 

Princip: Laktobacily tvoří důležitou součást přirozené střevní mikroflóry (nově označované jako střevní mikrobiom), která napomáhá udržet ve střevě rovnováhu, tvoří řadu důležitých metabolických produktů a hlavně brání přemnožení škodlivých bakterií.

 

Využití: Lacidofil podáváme lidem s různými trávicími obtížemi, jako jsou infekční průjmy, plynatost a celkové pocity špatného trávení. Další vhodnou indikací je léčba antibiotiky, kdy Lacidofil pomáhá redukovat poškození střevní mikroflóry účinkem antibiotika.

 

Podávání: Lacidofil se vyrábí v podobě tobolek a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 1-3 tobolky denně. Léčba u akutních průjmů obvykle trvá jen několik dnů.

 

Nevýhody: Lacidofil má jen minimum vedlejších účinků a kromě velmi neurčitých trávicích obtíží se mohou teoreticky vyskytnout lehké alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů