Kaloba je volně prodejný přípravek, který patří mezi rostlinné látky (fytofarmaka) a obsahuje extrakt z kořene Pelargonium sidoides (muškát).

 

Princip: Pelargonium sidoides je rostlina původem z jižní Afriky a extrakt z jejího kořene obsahuje celou řadu rostlinných přírodních látek, které mají prokazatelný efekt na posílení slizničního imunitního systému a dokonce vykazují i lehké působení proti škodlivým mikroorganizmům.

 

Využití: Preparát Kaloba je doporučován k posílení imunity dýchacích cest při infekcích horních cest dýchacích a při akutním zánětu průdušek, které nevyžadují podávání antibiotik.

 

Podávání: Kaloba se vyrábí v podobě tekutiny (alkoholový extrakt) a tablet. Běžná dávka pro dospělého člověka je 30 kapek 3x denně, nebo 2-3 tablety denně po dobu trvání obtíží. Užívání se doporučuje co nejdříve od prvních příznaků nemoci. Přípravek by neměly užívat těhotné a kojící ženy.

 

Nevýhody: Kaloba běžně nemívá nežádoucí účinky, i když někteří uživatelé mohou mít po požití preparátu trávicí obtíže a vyloučit nelze ani vznik alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů