Skip to main content
 


Inflamalgin

Inflamalgin je lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSPZL). Jiný název pro ně jsou nesteroidní antiflogistika nebo nesteroidní antirevmatika. Účinnou složkou preparátu je sloučenina diclofenac [diklofenak].
 
Princip: Diclofenac pomáhá v organizmu tlumit enzym zvaný cyklooxygenáza, který je zodpovědný za tvorbu sloučenin důležitých pro zdárný průběh zánětlivé reakce, látek zvyšujících tělesnou teplotu a vyvolávajících pocit bolesti. Z toho důvodu působí lék protizánětlivě a tlumí bolest.
 
 
Využití: Inflamalgin využíváme zejména k léčbě bolesti pohybového aparátu (záněty šlach, bursitidy, bolesti kloubů, pohmožděniny, podvrtnutí, apod.)
 
 
Podávání: Inflamalgin se vyrábí jako gel, který se aplikuje na postižená a bolestivá místa 3-4x denně. Při dlouhodobější aplikaci je vhodné se nejprve poradit s lékařem.
 
 
Nevýhody: Nesteroidní protizánětlivé léky mohou mít celou řadu vedlejších účinků, ty se však díky lokální aplikaci v tomto případě neobjevují. Vyloučit nelze místní alergické reakce, které mohou mít podoby kožních vyrážek, svědění a pálení.
 


Pomohl vám můj web? Zvažte jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

MUDr. Jiří Štefánek  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  kontakt: jiri.stefanek@seznam.cz
  zdroje: základní zdroje textů