Hylak Forte je přípravek, který je často předepisovaný u pacientů s trávicími obtížemi. Účinnou složkou preparátu je bezzárodkový koncentrát metabolických produktů řady bakterií, jako jsou například Escherichia coli, enterokoky a laktobacily.

 

Princip: Koncentrát bakteriálních produktů neobsahuje žádné živé bakterie. Zmíněné metabolické produkty (zejména kyselina mléčná a aminokyseliny) nicméně pomáhají stabilizovat vnitřní prostředí střeva, stabilizovat střevní pH a podporují růst přirozené střevní mikroflóry.

 

Využití: Hylak Forte podáváme lidem s různými trávicími obtížemi, jako jsou infekční průjmy, plynatost a celkové pocity špatného trávení. Další vhodnou indikací je léčba antibiotiky, kdy Hylak Forte pomáhá redukovat poškození střevní mikroflóry účinkem antibiotika.

 

Podávání: Hylak Forte se vyrábí v podobě vodného roztoku, který se kape na lžičku. Obvyklou dávkou je 20 kapek podávaných 3x denně.

 

Nevýhody: Hylak Forte má jen minimum vedlejších účinků a kromě velmi neurčitých trávicích obtíží byly raritně popisovány lehké alergické reakce. Látky obsažené v preparátu mohou způsobit srážení mléka a proto by neměl být Hylak užíván současně s mléčnými produkty.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů