HemoStop ProBio Max je volně prodejný přípravek, který se poměrně často užívá při obtížích s vnitřními hemoroidy. Preparát obsahuje diosmin, hesperidin, vitamin C, inulin, rutin, extrakt z dobromyslu, selen, vitamin E a probiotika (laktobacily a bifidobakterie).
 
Existuje i HemoStop Gel Max, ten má nicméně poněkud jiné složení a užívá se lokálně (viz. příslušný text).
 

Princip: Hesperidin, diosmin a látky přítomné v dobromyslu zlepšují funkci žil (hemoroidy jsou vlastně rozšířené žíly ve stěně konečníku), vitamin C, E a selen jsou důležité pro správnou funkci pojivové tkáně a probiotika zlepšují funkci střev.


Využití: HemoStop ProBio Max je výrobcem doporučován k dlouhodobé úlevě při obtížích souvisejících s vnitřními hemoroidy (bolestivé, krvácející, svědící).


Podávání: HemoStop ProBio Max se vyrábí v podobě tobolek a běžná dávka pro dospělého člověka je 1 tobolka denně. Pro lepší efekt je doporučováno dlouhodobé užívání.


Nevýhody: Nežádoucí účinky jsou vzácné. Někdy se po použití preparátu mohou objevit trávicí obtíže nebo alergická reakce. Tyto situace však platí pro každý lék a doplněk stravy.
 

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů