HemoStop Gel Max je volně prodejný přípravek, který se poměrně často užívá při obtížích s vnitřními hemoroidy. Preparát obsahuje celou řadu rostlinných výtažků, například extrakt z dubu letního, třezalky, měsíčku lékařského, světlíku, řebříčku, jitrocele, violky, slézu, bezu černého, kadidlovníku, révy vinné, aloe vera a přesličky rolní.

Existuje i HemoStop ProBio Max a HemoStop Micron Max, ty mají nicméně poněkud jiné složení a užívají se vnitřně.

 

Princip: Zmíněné rostlinné extrakty mají komplexní pozitivní účinek na konečník a jeho okolí. Působí protizánětlivé, zklidňují sliznici, tlumí bolest, zvlhčují a příjemně chladí.

 

Využití: HemoStop Gel Max je výrobcem doporučován k dlouhodobé úlevě při obtížích souvisejících s vnitřními hemoroidy (bolestivé, krvácející, svědící).

 

Podávání: HemoStop Gel Max se vyrábí v podobě gelu, který se aplikuje do konečníku 2-3x denně. Aplikovat je vhodné po dobu trvání potíží, obvykle jde o 1-2 týdny.

 

Nevýhody: Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. Někdy se po aplikaci preparátu může objevit lokální podráždění kůže a sliznic nebo alergická reakce. Tyto nežádoucí účinky se projeví jako náhlé zhoršení obtíží působených hemoroidy.
 

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů