Hemodin je volně prodejný doplněk stravy, který obsahuje jako účinné sloučeniny hesperidin, diosmin, extrakt z jírovce maďalu (aescin), inulin a selenizované kvasnice. Existuje i preparát Hemodin Akut, který místo selenizovaných kvasnic obsahuje bakteriální probiotika.

 

Princip: Hesperidin, diosmin a aescin účinkují na stěny krevních žil, snižují jejich propustnost, zlepšují odtok žilní krve a navíc působí lehce protizánětlivě. Ostatní složky přípravku mají podpůrný efekt.

 

Využití: Hemodin je doporučován zejména při obtížích spojených s vnitřními hemoroidy. Hemoroidy jsou vlastně rozšířené žilní pleteně vyklenující se do konečníku, které mohou způsobovat nepříjemné bolesti při stolici, svědění konečníku a krvácení do stolice.

 

Podávání: Hemodin se vyrábí v podobě tablet a obvyklá dávka pro dospělého člověka je 1 tableta denně. Přípravek by neměly užívat děti, těhotné a kojící ženy.

 

Nevýhody: Hemodin má jen minimum vedlejších účinků, které jsou navíc prakticky vždy nezávažné. Někteří uživatelé mohou mít po požití preparátu trávicí obtíže a vyloučit nelze vznik alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů