Fytofem je volně prodejný přípravek, který je určen ženám v období menopauzy. Přípravek obsahuje jako účinnou složku celou řadu rostlinných extraktů (guarana, mexický yam, jetel luční, sója, ploštičník hroznovitý, kozlík lékařský), vitaminy (vitamin D, vitamin B5 a vitamin B6) a minerály (vápník, zinek, selen, hořčík, chrom).
 
Princip: Rostlinné extrakty, vitaminy a minerály mají popisovaný celkově příznivý efekt na organizmus ženy procházející přechodem. Speciálně vápník a vitamin D jsou důležité proti rozvoji osteoporózy.
 
 
Využití: Fytofem je výrobcem doporučován ženám před-, v- a po období menopauzy ke snížení intenzity obtíží spojených s tímto přirozeným a nevyhnutelným procesem (návaly horka, nadměrné pocení, psychické změny, řídnutí kostí, apod.).
 
 
Podávání: Fytofem se vyrábí v podobě tablet a obvyklá dávka pro dospělou ženu je 1 tableta denně. Preparát se doporučuje užívat dlouhodobě. Přípravek by neměly užívat děti, těhotné a kojící ženy.
 
 
Nevýhody: Fytofem má jen minimum vedlejších účinků, které jsou navíc prakticky vždy nezávažné. Někteří uživatelé mohou mít po požití preparátu trávicí obtíže a vyloučit nelze vznik alergické reakce na některou z přítomných látek.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů