Excipial U Lipolotio je volně prodejný preparát, který se používá u řady kožních obtíží. Účinnou složkou tohoto prostředku je urea (močovina).

 

Princip: Urea pomáhá zvlhčovat kůži, zvyšuje vazbu vody na bílkoviny buněk kůže a změkčuje povrchovou rohovou vrstvu. Ostatní pomocné látky (laktát, chlorhexidin, makrogoly, dimeticon apod.) obsahují vyšší množství lipidů a pomáhají v promašťování kůže.

 

Využití: Excipial U Lipolotio se využívá k ošetřování podrážděné vysušené kůže, která způsobuje obtíže a svědí. Preparát lze kombinovat s jinými kožními léky při terapii mnoha kožních chorob. V takovém případě o podávání přípravku rozhoduje kožní lékař.

 

Podávání: Excipial U Lipolotio se vyrábí v podobě polotekuté emulze příjemné vůně, která se nanáší na postižená místa pokožky, nebo na okrsky vysušené kůže 1-3x denně.

 

Nevýhody: Excipial U Lipolotio nemá prakticky žádné vedlejší účinky, i když nelze po jeho aplikaci vyloučit podráždění pokožky, nebo vznik alergické reakce (pálení, zarudnutí a svědění kůže).

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů