Degasin je volně prodejný doplněk stravy, který využíváme při trávicích obtížích. Účinná látka přípravku se jmenuje simetikon (simethicon).

 

Princip: Simetikon mění vlastnosti plynu ve střevech (povrchové napětí bublin plynu) a usnadňuje jeho vstřebávání z trávicího traktu.

 

Indikace: Již z výše uvedeného je jasné, že hlavní indikací přípravku Degasin je plynatost a nadýmání, které způsobují nafouknutí břicha a související trávicí obtíže. Simethicon způsobí subjektivní úlevu a odchod střevních plynů.

 

Dávkování: Degasin se vyrábí v podobě tobole a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 1-2 tobolky užité po každém větším jídle. Nově existuje i přípravek Degasin 2Go, který se vyrábí v podobě cucacích pastilek, které se nemusí zapíjet vodou.

 

Výhody: Degasin působí pouze ve střevě a nevstřebává se do organizmu, jeho účinek je uspokojivý. Preparát mohou užívat těhotné i kojící ženy.

 

Nevýhody: Degasin nemá žádné výrazné nežádoucí účinky. Po jeho požití samozřejmě nelze vyloučit zhoršení trávicích obtíží, nebo alergické reakce, to však platí pro prakticky jakýkoliv lék.
 

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů