Sem můžete vkládat vaše názory, postřehy, připomínky apod.

 

Komentáře

8. November 2009 - 16:09

Jsem moc rád, že ti stránky pomohly a doufám, že se ti teď daří dobře. Přeju ti hodně štěstí a  hlavně co nejvíc zdraví.

13. November 2009 - 22:11

Ahoj Jirko,

chci Ti poděkovat za skvělé stránky, které pomohly a pomohou nejednomu studentu medicíny. Měj se fajn a ať ti vše v osobním a profesním životě vyjde, tak jak si přeješ.

15. November 2009 - 18:41

Díky za přání, udělala jsi mi radost :-), taky se měj moc fajn.

29. November 2009 - 23:52

Ahoj Honzo, díky za pochvalu. Vidím, že i tvoje kapela rozjíždí stránky :-).

1. December 2009 - 22:00

V prvé řadě bych chtěla moc poděkovat za tak výborně a přehledně vytvořené stránky, dle mého názoru zaujmou nejen návštěvníka, který vás hledal cíleně, ale i ty, kteří na vaše stránky narazili náhodně. Takto nám - laikům alespoň pěkně rozšířítě vědomosti z medicíny. Opravdu smekám.

Obracím se na vás s prosbou, kterou už zajisté položilo mnoho lidí přede mnou, ale vzhledem k tomu, že je mi to zde velmi sympatické, bych se na vás i j chtěla obrátit s několika dotazy.Jsem studentkou čtvrtého ročníku gymnázia, stále ještě nerozhodnutou, kterou cestou se vydat po maturitě. Už nějakou dobu mne láká medicína, především mne nadchlo biologie člověka. Samozřejmě vím, že je to žalostně málo a domnívám se, že na studium LF nemám vědomosti. Prospívám sice po celou dobu s vyznamenáním, ale nějaká ta dvojka se na vysvědčení vždy objeví. Zkrátka - medicína mne moc láká, ale strašně se bojím. Vím, že pokud to nezkusím, budu si to třeba pak vyčítat, ale přijde mi, že na medicínu má opravdu málokdo. Na druhou stranu jsem v návštěvní knize v nějakém příspěvku četla, že si myslíte, že medicínu zvládne průměrný člověk, když bude opravdu dřít. Netuším, zda bych to dokázala, když na gymnáziu procházím bez problémů a zase tak moc se neučím. 

Problém je u mne hlavně v tom, že jsem na všeobecném gymnáziu a nezaměřila jsem se na žádný předmět blíže, všechny bereme stejnou měrou. Snad jen v té biologii jsme se snažila vždy umět něco víc. Naopak třeba ve fyzice jsem měla pokaždé dvojku.

Chtěla bych se zeptat na váš názor, jak to vidíte vy - zkušenýma očima, a třeba poradit, na jakou literaturu bych se měla nyní zaměřit. Pravděpodobně si podám přihlášku i na LK, i když s ní nebudu vůbec počítat. Nutno podotknout, že ač bych ráda studovala v Praze, je pro mne mnohem výhodnější studium na některé z moravských univerzit, i když na ně mnohdy neslyším pěkné hodnocení.

Moc vám děkuji za případnou odpověď. Určitě nejsem na těchto stránkách poprvé.

Smekám před vámi, co všechno jste dokázal. Do budoucna přeji mnoho úspěchů jak v pracovním, tak i v osobním životě!

 

S pozdravem Lenka - e-mail: Le-Nye@seznam.cz

2. December 2009 - 19:49

jsem rád, že se ti stránky líbí. Pokud jde o tvoje dotazy, tak studium medicíny není nic až tak hrozného. Nedělej si nic z toho pocitu, že vědomosti na studium medicíny nemáš - to nemá na gymnáziu prakticky nikdo. Proto taky jde člověk na medicínu, aby ty znalosti získal. Žádný strach, já se na gymnáziu taky nijak zvlášť nespecializoval na biologii, chemii apod. Samozřejmě jsem se je učil, ale že bych dělal něco navíc, to opravdu ne. Studium medicíny není nic až tak hrozného, většina lidí odejde sama z vlastní vůle, protože jim nevyhovuje ten dril a neustálé učení. Když má ale někdo pevnou vůli a učí se, tak to zvládne.

Pokud jde o literaturu, tak základ je učebnice středoškolské chemie, biologie a fyziky. Konkrétně nevím, jaké bych poradil. Nejsnadnější je se podívat na stránky fakulty, kterou si vybereš, a tam si najít, jaké učebnice doporučují k přijímacím zkouškám. Výjimkou je 1. LF, kde si stačí koupit 3 knížečky testových otázek a ty se naučit nazpaměť. Z těch knížek se pak vyberou nějaké otázky do přijímačkového testu. Přijímací řízení má ale každá fakulta jiné a u jiných fakult ho osobně neznám.

 

S pozdravem a s přáním dobré volby    Jirka

4. December 2009 - 8:21

Ahoj Jirko, chtěla bych pochválit tvoje stránky, jsou vtipné a mnohdy se člověk dozví i dost užitečné informace. Ráda si je pročítám, vždycky když si dávám pauzu od anatomie :-) .. Ještě bych ráda podotkla, že letos udělali takovou speciální změnu v anatomii .. zápočtový test v zimním semestru nepíšeš pouze tehdy, když máš D, které sis neopravil, ale píše ho každý, kdo má průměr horší jak 2,0 .. nevím, kdo to vymyslel, ale rozhodně s tímto člověkem nesympatizuju. Jelikož můj průměr není zrovna nejlepší, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíš, z jaké literatury je nejlepší se na tenhle test připravit... Měj se hezky a díky za odpověď. 

4. December 2009 - 19:35

to je velmi zajímavá a příjemně debilní změna k lepšímu. V popisu předmětu to opravím, ale moc informací o literatuře ti asi bohužel nepodám - za mých časů se žádný zápočtový test nepsal. My se učili klasicky z Čiháka, Petrovického a tak trochu z Grimových učebnic, které tehdy začaly vycházet.

28. December 2009 - 12:38

Vážený pane doktore,

dnes jsem se náhodou dostala na vaše stránky a byla jsem více než mile překvapena. Jako absolutního laika mne samozřejmě nejvíce zajímá sekce "nemoci", proto Vás chci pochválit za opravdu srozumitelné popisy, kterým rozumím i já :-). Zároveň bych Vám chtěla poděkovat za to co ve svém volném čase děláte ať již pro sutdenty lékařské fakulty, tak pro širokou veřejnost. Přeji Vám mnoho úspěchů a prosím za všechny čtenáře pokračujte dále...

Mirka

Stránky

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů