CarboMax je volně prodejný přípravek, který se využívá nejen u trávicích obtíží. Účinnou složkou preparátu je aktivovaní uhlí.
 
Princip: Aktivní uhlí má popisovaný efekt na trávicí trakt, v němž vychytává řadu škodlivých látek a zabraňuje jejich vstřebávání do organizmu.
 
 
Využití: CarboMax se může využít u různých střevních obtíží, například u klasické „střevní chřipky“ a u stavů se zvýšenou plynatostí. Výrobcem je kromě toho CarboMax doporučován i k celkové detoxikaci organizmu, tj. ke zrychlení odstraňování různých toxických látek z těla.
 
 
Podávání: CarboMax se vyrábí v podobě tablet a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 1-2 tablety denně 3-4x denně. Po užití se tablety zapíjejí vodou.
 
 
Nevýhody: CarboMax obvykle nezpůsobuje žádné výrazné vedlejší účinky, i když po jeho požití nelze vyloučit mírné trávicí potíže (nechutenství, průjmy, apod.). Při užívání se objevuje černé zabarvení stolice, kterého by se neinformovaný člověk mohl zbytečně leknout. Vzhledem k riziku, že aktivní uhlí vychytá molekuly některých léků, se doporučuje ponechat mezi užitím CarboMaxu a léků časový rozestup dvou a více hodin.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů