Broncho-Vaxom (Broncho Vaxom) je poměrně zajímavý preparát, který má pomáhat ke zesílení imunitního systému dýchacích cest. Jeho účinná složka je lyzát z řady bakterií (hemofily, stafylokoky, streptokoky, klebsielly a další).

 

Princip: Lyzát z výše zmíněných bakterií funguje jako imunomodulátor. Bakterie v lyzátu  jsou rozložené a zneškodněné, ale kontaktem s jejich povrchovými strukturami (antigeny) se stimuluje imunitní systém (jeho buněčné i nebuněčné složky).

 

Využití: Broncho-Vaxom je obvykle podávaný k posílení imunity lidem, kteří trpí opakovanými infekcemi dýchacích cest (infekce horních cest dýchacích, infekční bronchitidy aj.).

 

Podávání: Broncho-Vaxom se vyrábí ve dvou podobách. Broncho-Vaxom Pro Adults se vyrábí v podobě tobolek a běžná dávka pro dospělého člověka je 1 tobolka denně. Existuje i forma Broncho-Vaxom Pro Infantibus určená dětem, která se vyrábí nejen v podobě tobolek ale i jako sáčky s účinnými látkami, jejichž obsah se rozpouští ve vodě a vypije. Terapie může být dlouhodobá (preventivní), nebo krátkodobá (podpůrná léčba k antibiotikům při akutně probíhajících infekcích dýchacích cest. Preparát je vhodné užívat pouze dle doporučení předepisujícího lékaře.

 

Nevýhody: Broncho-Vaxom obvykle nezpůsobuje výrazné vedlejší účinky, ale po jeho požití nelze nicméně vyloučit vznik trávicích obtíží nebo alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů