Biotussil [biotusil] je volně prodejný léčivý přípravek často užívaný při infekcích dýchacích cest spojených s kašlem a zahleněním. Jeho účinnou složkou je komplex bylinných extraktů (např. extrakt z kořene hořce, z květu petrklíče, z listu jitrocele, z natě tymiánu, z kořene lékořice, z květu bezu černého, z plodu fenyklu a z plodu badyáníku).
 
Princip: U zmíněných rostlinných výtažků se popisuje pozitivní vliv na zklidnění dýchacích cest, zlepšení slizniční imunity a rozpouštění hlenů.

 
Využití: Biotussil se podává lidem trpícím infekcemi horních cest dýchacích se zahleněním a kašlem. Může jít o záněty hrtanu, hltanu, záněty vedlejších nosních dutin a další.


Podávání: Biotussil se vyrábí v podobě alkoholového roztoku a běžná dávka pro dospělého člověka je 50 kapek 3x denně po několik dnů trvání obtíží. Přípravek není vhodný pro vyléčené alkoholiky, těhotné a kojící ženy.

 
Nevýhody: Biotussil v běžných dávkách nezpůsobuje výrazné vedlejší účinky, i když nelze po jeho užití vyloučit vznik trávicích obtíží nebo alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů