Algesal je lék využívaný zejména u ortopedických bolestí. Účinnou složkou preparátu je sloučenina diethylamin-salicylát a sloučenina myrtekain.

 

Princip: Diethylamin-salicylát patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky (NSPZL) a  pomáhá v organizmu tlumit enzym zvaný cyklooxygenáza, který je zodpovědný za tvorbu sloučenin důležitých pro zdárný průběh zánětlivé reakce, látek zvyšujících tělesnou teplotu a vyvolávajících pocit bolesti. Díky tomu působí protizánětlivě a tlumí bolest. Myrtekain má pomocný efekt v tlumení bolesti, jedná se totiž o účinné lokální anestetikum.

 

Využití: Algesal se využívá v léčbě bolesti, zejména jedná-li se o bolesti svalů, záněty šlach, bolesti zad, revmatické obtíže, zhmožděniny, podvrtnutí kloubů apod.

 

Podávání: Algesal se vyrábí v podobě krému a 2-3x denně se nanáší na kůži na postižená místa. Po aplikaci gelu je vhodné si umýt ruce.

 

Nevýhody: Algesal nemívá vážné vedlejší účinky, i když po nanesení na kůži může vyvolat alergickou reakci se zarudnutím a svěděním kůže.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů