ActiLac je přípravek patřící mezi probiotika, který je doporučovaný lidem s trávicími obtížemi. Účinnou složkou preparátu jsou živé mikroorgnizmy z mnoha bakteriálních kmenů jako jsou některé enterokoky, bifidobakterie a laktobacily.
 
Princip: Zmíněné bakteriální kmeny tvoří důležitou součást přirozené střevní mikroflóry (nově označované jako střevní mikrobiom), která napomáhá udržet v střevě rovnováhu, tvoří řadu důležitých metabolických produktů a hlavně brání přemnožení škodlivých bakterií.

 
Využití: ActiLac podáváme lidem s různými trávicími obtížemi jako jsou infekční průjmy, plynatost a celkové pocity špatného trávení. Další vhodnou indikací je léčba antibiotiky, kdy ActiLac pomáhá redukovat poškození střevní mikroflóry účinkem antibiotika.
 
 
Podávání: ActiLac se vyrábí v podobě kapslí a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 2 kapsle denně. Léčba u akutních průjmů obvykle trvá jen několik dnů.
 
 
Nevýhody: ActiLac má jen minimum vedlejších účinků a kromě velmi neurčitých trávicích obtíží byly raritně popisovány lehké alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů