Neuromultivit je volně prodejný doplněk stravy, jehož účinnou složkou je vitamin B1 (thiamin), vitamin B6 (pyridoxin) a vitamin B12 (kobalamin).

 

Princip: Výše zmíněné sloučeniny jsou vitaminy, které si naše tělo neumí vyrábět, ale musí je užívat v potravě (případně v potravinových doplňcích). Vitaminy skupiny B jsou mimo jiné důležité pro správnou funkci nervové soustavy včetně periferních nervů.

 

Využití: Neuromultivit je výrobcem doporučován ke zlepšení soustředění a psychické činnosti u lidí, kteří trpí nedostatkem zmíněných vitaminů. Vzhledem k obsahu vitaminů skupiny B může mít preparát podpůrný efekt při různých polyneuropatiích (při cukrovce, u alkoholizmu).

 

Podávání: Neuromultivit se vyrábí v podobě tablet a běžná dávka pro dospělého člověka jsou 3 tablety denně. Kromě tablet se přípravek vyrábí i v podobě injekčního roztoku, který slouží k nitrosvalové aplikaci.

 

Nevýhody: Neuromultivit má minimum vedlejších účinků. Po jeho užití nelze nicméně vyloučit trávicí obtíže a alergické reakce.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů