Muscoaktiv [muskoaktiv] je přípravek, který mohou užívat lidé s nedostatkem hořčíku. Účinnou složkou přípravku je již zmíněný hořčík (magnesium), draslík, vitamin B6 a vitamin E.

 

Princip: Hořčík je důležitý iont, který se nachází hlavně uvnitř buněk našeho organizmu. Hořčík se účastní mnoha enzymatických reakcí, je důležitý pro přenos nervových vzruchů a správné funkce svalů. Draslík má podobné funkce, vitamin B6 má význam pro správnou funkci nervů a vitamin E chrání tělo před oxidačním stresem.

 

Využití: Muscoaktiv je doporučován u lidí, kteří mají nedostatek hořčíku a s tím související příznaky. Obvykle jde o nepříjemné vjemy v dolních končetinách, pocity těžkých nohou a křeče dolních končetin.

 

Podávání: Muscoaktiv se vyrábí v podobě sáčků s práškem, který se rozpouští ve vodě a výsledný roztok se pije. Běžná dávka pro dospělého člověka je 1-2 sáčky denně.

 

Nevýhody: Muscoaktiv nemá velké vedlejší účinky, nicméně se nedoporučuje překročit denní doporučené dávky. Zvýšený přísun hořčíku totiž může vyvolat svalovou slabost, únavu a průjmy. Více si přečtěte v textu o předávkování hořčíkem.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů