Magnex je přípravek, který může být podáván lidem s nedostatkem hořčíku. Účinnou složkou přípravku je již zmíněný hořčík. (magnesium).
 
Princip: Hořčík je důležitý iont, který se nachází hlavně uvnitř buněk našeho organizmu. Hořčík se účastní mnoha enzymatických reakcí, je důležitý pro přenos nervových vzruchů a správné funkce svalů.
 
 
Využití: Magnex je doporučován u lidí, kteří mají nedostatek hořčíku a s tím související příznaky. Obvykle jde o nepříjemné vjemy v dolních končetinách, pocity těžkých nohou a křeče dolních končetin.
 
 
Podávání: Magnex se vyrábí v podobě tablet o síle 375 miligramů a běžná dávka pro dospělého člověka je 1 tableta denně. Existuje i preparát Magnex 375 mg + B6, který navíc obsahuje vitamin B6 (pyridoxin). Běžná dávka je opět 1 tableta denně.
 
 
Nevýhody: Magnex nemá velké vedlejší účinky, nicméně se nedoporučuje překročit denní doporučené dávky. Zvýšený přísun hořčíku totiž může vyvolat svalovou slabost, únavu a průjmy. Více si přečtěte v textu o předávkování hořčíkem.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů