Magnesii Lactici [magnézií lakticí] je přípravek, který může být podáván lidem s nedostatkem hořčíku. Účinnou složkou přípravku je již zmíněný hořčík (přesněji řečeno mléčnan hořečnatý).

 

Princip: Hořčík je důležitý iont, který se nachází hlavně uvnitř buněk našeho organizmu. Hořčík se účastní mnoha enzymatických reakcí, je důležitý pro přenos nervových vzruchů a správnou funkci svalů.

 

Využití: Magnesii Lactici je doporučován u lidí, kteří mají nedostatek hořčíku a s tím související příznaky. Obvykle jde o nepříjemné vjemy v dolních končetinách, pocity těžkých nohou a křeče dolních končetin.

 

Podávání: Magnesii Lactici se vyrábí v podobě tablet o síle 500 miligramů. Běžná dávka pro dospělého člověka je 2-6 tablet podle zjištěné tíže nedostatku hořčíku. Tablety se po požití zapíjejí vodou.

 

Nevýhody: Magnesii Lactici nemá velké vedlejší účinky, nicméně se nedoporučuje překročit denní doporučené dávky. Zvýšený přísun hořčíku totiž může vyvolat svalovou slabost, únavu a průjmy. Více si přečtěte v textu o předávkování hořčíkem.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů