Magne B6 je přípravek, který je často předepisován lidem s nedostatkem hořčíku. Účinnou složkou přípravku je již zmíněný hořčík (magnesium) a vitamin B6 (pyridoxin).

 

Princip: Hořčík je důležitý iont, který se nachází hlavně uvnitř buněk našeho organizmu. Hořčík se účastní mnoha enzymatických reakcí, je důležitý pro přenos nervových vzruchů a správné funkce svalů. Vitamin B má celou řadu funkcí včetně správné funkce nervů.

 

Využití: Magne B6 je doporučován u lidí, kteří mají nedostatek hořčíku a s tím související příznaky. Obvykle jde o nepříjemné vjemy v dolních končetinách, pocity těžkých nohou a křeče dolních končetin. Preparát je vhodný i pro lidi s nedostatkem vitaminu B6.

 

Podávání: Magne B6 se vyrábí v podobě tablet a běžná dávka pro dospělého člověka je 1-6 tablet denně (podle tíže nedostatku hořčíku).

 

Nevýhody: Magne B6 nemá velké vedlejší účinky, nicméně se nedoporučuje překročit denní doporučené dávky. Zvýšený přísun hořčíku totiž může vyvolat svalovou slabost, únavu a průjmy. Více si přečtěte v textu o předávkování hořčíkem.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů