Cyclo 3 Fort [cyklo 3 fort] se řadí mezi léky podávané na nemoci žil a drobných cév. Účinnou látkou preparátu je extrakt z rostliny Ruscus aculeatus, hesperidin a vitamin C.

 

Indikace: Lék se využívá v léčbě nemocí žil a drobných cév, zejména při příznacích chronické žilní nedostatečnosti a křečových žil. Můžeme ho nicméně předepsat i jako podpůrný lék u hluboké žilní trombózy. Vzhledem k pozitivním účinkům na žíly lze Cyclo 3 Fort podávat i k úlevě při hemoroidech. V gynekologii se Cyclo 3 Fort někdy používá k tlumení děložního krvácení při užívání hormonální antikoncepce nebo při nitroděložním tělísku.

 

Užívání: Záleží na doporučení lékaře, na nemoci žil dolních končetin se užívají 2 tobolky denně, jinak mohou být dávky o něco vyšší.

 

Nežádoucí účinky: Nežádoucí účinky jsou výjimečné, při užívání nalačno se někdy vyskytují trávící obtíže, v tom případě se doporučuje přijímat lék s potravou.

 

Závěr: Cyclo 3 Fort je moderní preparát na léčbu žilních onemocnění, má minimum vedlejších účinků a jeho efekt na žíly je (alespoň našimi cévními lékaři) hodnocen jako lepší ve srovnání s podobnými léky (např. Glyvenolem nebo Detralexem). Dodávám však, že odbornými studiemie je preferován spíše Detralex.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů